24.0407:14
Kalesija

Vlada RS-a zabranila prodaju alkohola maloljetnicima u ugostiteljskim objektima


Vlada Republike Srpske donijela je danas Uredbu o zabrani prodaje, usluživanja i upotrebe alkoholnih pića osobama mlađim od 18 godina u ugostiteljskim objektima. Kao razlog navedeno je sprovođenje preventivnih mjera na unapređenju i zaštiti zdravlja maloljetnika od štetnog djelovanja alkoholnih pića.

Predmetnom uredbom, između ostalog, otklanjaju se i formalno-pravni propusti u ranije donijetoj uredbi o zabrani prodaje i upotrebe alkoholnih pića na javnim mjestima mlađim od 18. godina.

U nastavku sjednice entitetska vlada donijela je, između ostalog i uredbu o upravljanju ambalažom i ambalažnim otpadom, te prihvatila inicijativu za pregovore sa Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG po Projektu opremanja medicinskom opremom nove bolnice u Nevesinju u iznosu do 2.489.850 eura, od čega je grant do 373.477 eura, a kredit do 2.116.373 eura.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

U ponedjeljak polaganje kamena temeljca za novu zgradu policije u Živ …

Javni poziv organizacijama civilnog društva/nevladinim organizacijama …

Putevi u BiH: Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila …

Ministrica pravosuđa i uprave TK posjetila Općinski sud u Kalesiji

Servisne informacije iz Kalesije (24.4.2026.)

CLOSE
CLOSE