Kalesija 10°

VIDEO/ Nakon Džeke i Vede, Miske postigao eurogol za svoj klub

Zvjezdan Misimović napokon je dobio priliku da zaigra u početnoj postavi Dinama iz Moskve, na gostovanju svoje ekipe u Tomsku, ekipi Toma u okviru 29. kola ruske Premier Lige.

Bh. reprezentativac svoju je ekipu doveo u vodstvo u 28. minuti kada efektno pogađa iz slobodnog udarca za 0:1 POGLEDAJTE VIDEO

Jedanaest minuta poslije, konačnih 0:2 za goste postavlja njemački internacionalac Kevin Kuranyi.

Misimović je ovaj susret odigrao na visokom nivou, a njegova odlična partija krunisana golom koji se ne viđa prečesto na fudbalskim terenima Rusije, ponovo su potvrdili da trener Dinama Sergey Silkin potpuno neopravdano bh. reprezentativca najčešće drži na klupi za rezervne igrače.

Inače, popularni “Miske” je igrao do 70. minute utakmice kada ga je zamijenio Rumun Epureanu.

Ipak, u ovom trenutku najvažnije je da se Misimović sa svojom dobrom formom pridružio većini ostalih saigrača iz reprezentacije koji u posljednje vrijeme briljiraju u svojim klubovima, te daju razloga da puni optimizma očekujemo mečeve baraža za odlazak na Euro 2012 protiv Portugala.

Podsjećamo na golove Edina Džeke i Vedada Ibiševića koji su također pogodili ovog vikenda, OVDJE.

Pred utakmice baraža, Portugal izgleda ima mnogo više razloga za brigu…