22.0619:34
Kalesija

Svaka treća žena ne izlazi iz kuće dok se ne našminka

Istraživanje TV kanala QVC otkrilo je da oko 23 posto žena uvjereno da bez šminke nisu lijepe.

Trećina žena obavezno prije izlaska iz kuće stavlja šminku pa čak i ako ide samo do trgovine.

Istraživači su objavili da u prosjeku, žena na svoj izgled pomisli oko devet puta na dan. Razgovor za posao i prvi izlazak s momkom su prilike kojima žene posvećuju najveću pažnju.

Više od trećine žena priznalo je kako ih više brine hoće li se fizički svidjeti drugim ženama, a ne muškarcima.

Oko petine ispitanih žena otkrilo je kako su svoje kozmetičke “režime” i učestalost šminkanja naslijedile i naučile od svoje majke.

Psiholozi kažu da šminkanje i razmišljanje o izgledu za žene je način podizanja samopouzdanja.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kalesija domaćin tuning spektakla: Više od 440 prijavljenih vozila

Počela višednevna edukacija izborne administracije

Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu: Građani će mo …

Prva posjeta djeteta stomatologu: Kada i zašto?

U Jajićima berba lipe u punom jeku

CLOSE
CLOSE