05.0422:20
Kalesija

Sapna: Svečano otvaranje Doma kulture na Dan općine

Povodom Dana Općine Sapna, u srijedu 18. marta bit će organizovan prigodan program obilježavanja ovog značajnog datuma za lokalnu zajednicu.

Program će početi u 15 sati polaganjem cvijeća na Centralno spomen-obilježje poginulim pripadnicima Armije Republike Bosne i Hercegovine u Sapni, gdje će delegacije odati počast svima koji su dali svoje živote u odbrani domovine.

Nakon toga, planirano je svečano otvaranje novoizgrađenog objekta Doma kulture u Sapni. Projekat izgradnje ovog objekta vrijedan je oko milion i po konvertibilnih maraka, a realizovan je uz podršku Evropske unije, UNDP-a, federalnih i kantonalnih institucija te Općine Sapna.

Dom kulture sastoji se od prizemlja i sprata sa galerijom, ukupne korisne površine od oko 700 kvadratnih metara. Objekat će biti savremeno opremljen multifunkcionalnom salom kapaciteta 160 sjedećih mjesta, a u budućnosti će služiti građanima općine Sapna za organizaciju različitih kulturnih manifestacija i događaja.

U nastavku programa, bit će održana svečana sjednica Općinskog vijeća Sapna, dok je u 16:45 sati planirana promocija knjige „Zvornik 1992–1995: genocid na kapiji Bosne“ autora dr. sc. Muamera Džananovića i dr. sc. Elvedina Mulagića, koja će biti upriličena u Domu kulture Sapna.

Obilježavanje Dana općine završit će zajedničkim iftarom.

Dan općine Sapna svake godine obilježava se nizom aktivnosti s ciljem podsjećanja na značajne događaje iz prošlosti, ali i promoviranja razvoja i budućih projekata ove lokalne zajednice.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Povodom Dana MZ Vukovije Donje odigran turnir omladinskih selekcija

BKC Kalesija: Startala “Škola slikanja 2026”

Općina Kalesija: Čestitka za Uskrs

Vedad Ibišević o plasmanu Zmajeva na Mundijal: Sretan sam i ponosan …

Tuzla obilježila 4. april – ključni datum u odbrani grada

CLOSE
CLOSE