08.0505:15
Kalesija

Povodom Dana MZ Vukovije Donje odigran turnir omladinskih selekcija

U okviru obilježavanja Dana Mjesne zajednice Vukovije Donje, danas je na stadionu Crni Vukovi odigran mini turnir omladinskih selekcija, čime je i zvanično otvoreno ovogodišnje „Vukovijsko ljeto“.

Na turniru su učestvovale ekipe omladinskih pogona FK Mladost 78 i Bosna Kalesija, i to u dvije generacije (2014. i 2016. godište). Mladi fudbaleri pokazali su zavidan nivo igre, borbenost i sportski duh, što je publika znala nagraditi aplauzima.

U konkurenciji 2014. godišta prvo mjesto osvojila je ekipa FK Mladost 78, dok je u generaciji 2016. bolja bila ekipa Bosna Kalesija.

Organizatori su istakli zadovoljstvo uspješno održanim turnirom, te se zahvalili gostima iz Kalesije na dolasku i fer igri.

Ovogodišnje „Vukovijsko ljeto“ donosi bogat program. U narednim danima planirano je obilježavanje Dana mjesne zajednice, kao i manifestacije u organizaciji KUD-a „7. april“ Vukovije Donje. Također, 13. i 14. juna bit će održan III turnir prijateljstva Vukovije Donje za omladinske selekcije, dok je za august planiran memorijalni turnir „Izet Poljaković“, posvećen poginulim i preminulim sportskim radnicima.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kup NSTK: Zvijezda pala u Raincima

Po 200 KM za svakog maturanta u Osmacima

Obilježavanje 9.maja Dana pobjede nad fašizmom, Dana Evrope i Dana z …

Sapna: Potpisan ugovor o dodjeli sredstava za sanaciju putne infrastru …

Nakon pretresa uhapšen Nail Jusić, predsjedavajući Gradskog vijeća …

CLOSE
CLOSE