12.0613:42
Kalesija

Rukometaši Konjuha večeras u Rumuniji traže prolaz u četvrtfinale EHF Evropskog kupa

Rukometni klub Konjuh Živinice večeras ima novu priliku ispisati historiju i plasirati se među osam najboljih ekipa EHF Evropskog kupa.

Nakon pobjede u prvom susretu nad rumunskim Buzauom, večeras je na rasporedu revanš. Narandžasti brane prednost od dva pogotka koju su ostvarili pred svojim navijačima (28:26).

– Pred nama je još 60 minuta velike borbe, 60 minuta ponosa i 60 minuta u kojima ćemo ostaviti srce na terenu za naš klub, naš grad i naše navijače! Svjesni smo važnosti ovog susreta i spremni smo dati svoj maksimum kako bismo ostvarili naš cilj i nastavili evropski put! – poručili su iz RK Konjuh uoči večerašnjeg susreta.

Revanš susret između Buzaua i Konjuha igra se od 17 sati u dvorani „Romeo Iamandi“.

Pravdu na večerašnjoj utakmici dijelit će italijanski sudijski par Stefano Pellegrino i Marcello Carrino, dok je delegat susreta Kenan Sivrikaya iz Turske.

Ukoliko izbori plasman u četvrtfinale, Konjuh će se pridružiti Izviđaču iz Ljubuškog, koji je eliminisao slovenački Trimo Trebnje.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Svečanošću u Doboj Istoku obilježen Dan dobitnika najvećih ratnih …

Federalna televizija će prenositi sve utakmice Bosne i Hercegovine na …

Večeras počinje KALESIJSKO LJETO 2026: Utakmice Zmajeva, koncerti Em …

Dani Hasana Kaimije: U Kalesiji predstavljene knjige o Gazi

Sretno Zmajevi! BiH večeras protiv Kanade u Torontu počinje nastup n …

CLOSE
CLOSE