14.0508:22
Kalesija

Panika u Haagu: Ratko Mladić na rubu smrti?!

Zdravstveno stanje ratnog zločinca Ratka Mladića sve je teže, a doktori smatraju kako mu je život ozbiljno ugrožen.


Prošlog četvrtka srebrenički je krvnik Ratko Mladić kolabirao u svojoj ćeliji, a stražari su ga oživljavali gotovo sat vremena. Doktori tvrde kako je moždani udar ostavio veliki trag na njegovo zdravlje te kako mu se život nalazi u ozbiljnoj opasnosti.

“Ratko Mladić je ozbiljno bolestan. Postao je predmet sažalijevanja, često halucinira, doziva suprugu i misli da s njom razgovara”, ispričao je izvor iz Haaga za Dnevni avaz, prenosi RTL.

Mladićev advokat zatražio je da ga pregleda doktor iz Srbije, na šta je Tribunal pristao jer svim silama želi krvnika održati na životu.

Ipak, iz udruge “Srebreničke majke” smatraju kako je sve ovo izrežirano.

“Sve je ovo izrežirano i čekalo se da Mladićev život bude ugrožen, da bi ga se te onda izručilo Haagu. Želim da mu Allah podari dug život, ali ne kao čovjeku, već kao krvniku i da dočeka pravdu”, ispričala je Hatidža Mehmedović, predsjednica “Srebreničkih majki”.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Potvrđena presuda Kantonalnog suda u Tuzli Emiru Selimoviću za ubist …

Proširena istraga na još jednu osobu za pljačku zlatare: Ukradeni z …

Rukometaši BiH večeras u Tuzli protiv Farskih Ostrva igraju prvi due …

“Rainci” i “Mladost 78” u finalu Kupa šehida …

Putevi u BiH: Aktuelni radovi na brojnim dionicama

CLOSE
CLOSE