27.0402:29
Kalesija

Od danas zabranjeno objavljivanje rezultate istraživanja javnog mijenja u vezi sa izborima

Od jutros u sedam sati do zatvaranja biračkih mjesta zabranjeno je objavljivati rezultate istraživanja javnog mijenja u vezi s glasanjem i izborima koji će biti održani u nedjelju, 2. oktobra.

Centralna izborna komisija Bosne i Hercegovine podsjetila je da ta zabrana počinje 48 sati prije otvaranja biračkih mjesta pa do zatvaranja biračkih mjesta u nedjelju u 19 sati.

Izborna šutnja počinje 24 sata prije otvaranja biračkih mjesta i to u subotu u sedam sati ujutro i traje do njihovog zatvaranja odnosno do 19 sati 2. oktobra.

Pravo glasa na općim izborima u Bosni i Hercegovini imat će 3.368.666 birača koja su upisana u izvode iz Centralnog biračkog spiska.

Glasači će ovaj put birati članove Predsjedništva BiH, poslanike za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH, Parlament Federacije BiH, Narodnu skupštinu Republike Srpske i kantonalne skupštine kao i predsjednika i potpredsjednike RS-a.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Učenici OŠ “Kalesija” opet državni prvaci iz Islamske v …

Alarm iz Kruga 99: Mladi odlaze, tržište bez pravila, a ekonomija po …

Za svršenike 277. generacije Behram-begove medrese proučena ikrar do …

Mladost dočekuje lidera, Bosna gostuje u Orahovici

10. „Živinička trka – dr. Samir Kamenjaković“ najavljena za 6 …

CLOSE
CLOSE