25.0814:32
Kalesija

GOOGLEOVA NOĆNA MORA: Predstavljen Facebook pretraživač

Ako se Google boji jedne stvari onda je to Facebookov ulazak na tržište internet pretraživanja…

 

Facebook u ovom trenutku nema vlastiti internet pretraživač, a Googleovi šefovi potajno se nadaju da će tako i ostati. No, ukoliko jednog dana Facebook odluči ući na tržište internet pretraživanja – to bi moglo značiti da Google gubi (ako već nije izgubio) ulogu kralja modernog interneta. Googleov strah je i više nego opravdan.

Ako ste zaboravili – Facebook u ovom trenutku ima više od 750 miliona korisnika. Mlađa generacija korisnika više ne postavlja Google za početnu web stranicu, već sveprisutni Facebook. Ako bi u tu kombinaciju ušao i internet pretraživač – doviđenja Google!

A u međuvremenu možemo se pozabaviti neslužbenom verzijom pretraživača koji pretražuje Facebook po ključnim riječima – baš poput Googlea. Riječ je neslužbenom servisu koji nije povezan sa samim Facebookom.

*Pretraživač možete isprobati na FacebookSearch.us

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Prva liga TK: Rainci i Sloga istakli kandidaturu za visok plasman

Vlada TK preuzima plaćanje „zdravstvene markice“

„Tojšićko ljeto”: Memorijalni turnir u košarci u čast Asima Pa …

Poziv političkim subjektima: Predstavite svoj program biračima putem …

Dani Povelje 2026: U petak otvaranje izložbe slika „Stara Bosna“

CLOSE
CLOSE