16.0602:42
Kalesija

Dobro ili loše – to je život

Kineski seljak i njegov sin od sve imovine imali su samo jednu kobilu. Nekom prilikom kobila im je pobjegla i njihov komšija je došao i rekao im:
– Kakva užasna stvar, da vam kobila pobjegne.
Seljak je na to odgovorio:
– Ne znam da li je loša ili dobra, takav je život.

Sledećeg dana kobila se vratila i sa sobom dovela čitav čopor divljih konja. Komšije su se okupile i rekle:
– Kakva velika sreća. Tvoja kobila ti je dovela toliko drugih konja. Sada si bogat čovjek.
A seljak je na to odgovorio:
– Teško je reći da li je to dobro ili zlo. To je život.

Seljakov sin je htieo da ukroti konje i zajahao je jednog. Ali konj ga je zbacio , on je slomio nogu i ostao hrom. Komšije su rekle seljaku:
– Užasno je to što ti se desilo. Tvoj sin da ostane bogalj.
Seljak je odgovorio:
– Ja ne znam da li je to zlo ili dobro. To je  život.

Uskoro su vojnici došli u selo i mobilisali za rat sve sposobne mlade ljude i uzeli su komšijinog sina, ali seljakovog nisu, jer je bo hrom. Tada je komsija rekao:
– Možda više nikada neću videti svog sina. Ali ti si srećan, tvoj sin je pošteđen.
Seljak je opet odgovorio:
– Ja ne znam da li je to dobro ili zlo. TO JE ŽIVOT.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

FIFA objavila brojke: Ko su bili najbolji pojedinci Zmajeva u remiju p …

ReLOaD3: Poziv za učešće na Forumu građanskih inicijativa

Abdil Reuf 115. hafiz iz Behram-begove medrese

Balon iz Mađarske sletio u Doboj Istok: Mala priča koja je spojila d …

“Riječi teško mogu opisati osjećaj kada naši dragi reprezent …

CLOSE
CLOSE