17.0613:07
Kalesija

“Windows 8” dolazi s antivirusnim programom

Novi Microsoftov operativni sustav, Windows 8, imat će ugrađeni antivirusni program.

Zvuči dobro, zar ne? Ali ovaj novitet ima i dobre i loše strane.

Kako prenosi monet.ba, ovo će svakako doći kao dobra vijest onima koji do sada nisu bili spremni izdvojiti nemalu količinu novca za antivirusni softver, ili su jednostavno bili prelijeni ili nedovoljno svjesni opasnosti koje vrebaju internetom da bi na vrijeme zaštitili svoje računalo.

Međutim, je li dobro da baš svi korisnici Windowsa imaju potpuno isti antivirusni softver? Internetskim zlikovcima sigurno će biti lakše raditi protiv jednog, nego desetina različitih programa koji pokušavaju zaustaviti njihove kreacije.

Naravno, ne treba zaboraviti ni one koji će vjerojatno najviše izgubiti s Microsoftovim novitetom – proizvođače antivirusnih softvera. Teško je zamisliti da će korisnici izdvojiti još koju stotinu dolara za nešto što obavlja iste poslove kao i program koji su dobili uz svoj operativni sustav.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Damir je kupio karte za Mundijal prije nego što se BiH kvalificirala: …

Šićki Brod – Đurđevik: Nastavlja se procedura za izgradnju obila …

U nedjelju tradicionalna biciklijada povodom Dana Grada Živinice

Kalesija uz Zmajeve: U četvrtak gledanje utakmice na otvorenom

KUD „Biser“ organizuje 14. Međunarodni festival folklora u Tojši …

CLOSE
CLOSE