25.0620:43
Kalesija

U Kalesiji organizovana mirna protestna šetnja u znak sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici

Nakon Tuzle i Gradačca još jedan grad u TK počeo sa organizacijom mirne protestne šetnje u znak sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici svakog 11. u mjesecu. Naime, neformalna grupa građana iz Kalesije odlučila se na organizaciju ove manifestacije. Prva mirna šetnja organizovana je jučer, 11.aprila.

Mirnoj protestnoj šetnji odazvala se tek nekolicina građana naše općine. Organizatori su istakli da nisu zadovoljni odzivom ali da će i naredni mjesec, odnosno svakog jedanaestog u mjesecu organizovati mirne šetnje kako bi podsjećali na genocid u Srebrenici.

Cilj mirne šetnje jeste pružiti i podršku majkama Srebrenice, pokazati i dokazati im da nisu same, dodali su organizatori.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Udruženje “Nijemi krik” pokazuje da bolest nije kraj

Javni poziv za dodjelu poticaja za proljetnu sjetvu na područuju opć …

Potpisani Ugovori za dodjelu stipendija u Općini Kalesija

Vlada TK ulaže skoro 5 miliona KM u lokalne puteve: Kalesiji odobreno …

Iz štampe izašla Monografija KUD-a “Biser” Tojšići

CLOSE
CLOSE