07.0711:14
Kalesija

Gjergja donio odluku: Ovih 12 košarkaša večeras će izaći na megdan Švicarskoj

Večeras, 2. marta, na rasporedu su utakmice četvrtog kola kvalifikacija za FIBA Svjetsko prvenstvo u košarci koje se igra 2027. godine u Kataru.

U okviru grupe C očekuju nas dva susreta. Na parket će od 19 sati reprezentacije Turske i Srbije, kao i Švicarske i Bosne i Hercegovine.

Naš nacionalni tim u drugi susret sa Švicarcima ulazi nakon velike pobjede ostvarene u petak, 27. februara, u tuzlanskom “Mejdanu” rezultatom 84:60, te ukoliko slavi večeras u Luzernu faktički će osigurati treće mjesto na tabeli i plasman u narednu fazu kvalifikacija.

Selektor reprezentacije Dario Gjergja se odlučio za 12 košarkaša koji će se naći u konkurenciji za nastup večeras, a boje Bosne i Hercegovine branit će: Amar Alibegović, Adnan Arslanagić, Edin Atić, Asim Gutić, Džanan Musa, Kenan Kamenjaš, Aleksandar Lazić, Ajdin Penava, Emir Sulejmanović, Stefan Simanić, Darko Talić i Adin Vrabac.

Podsjetimo i to da susret između Švicarske i Bosne i Hercegovine počinje u 19 sati.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Održana tribina “Srebrenica: amanet i poruka”

Kalesijsko ljeto 2026: Odigran turnir u odbojci na pijesku

Ultra biciklistički maraton mira Velenje – Srebrenica: Na put krenu …

U toku prijave za ocjenu kvaliteta proizvoda na 53. Sajmu šljive u Gr …

Obezbijeđeni autobusi za prevoz učesnika „Marša mira“ od Kalesi …

CLOSE
CLOSE