Kalesija 14°

Najava: Kalesijac ponovo ruši Real Madrid? Utakmica Chelsea i Copenhagena puka formalnost

Nakon osvajanja LIge prvaka 2002.godine u duleu sa Valencijom, najveći svjetski klub Real Madrid je prosječan tim u Ligi prvaka.
Real zadnjih šest sezona ispada u 1/8 finala ovog takmičenja, a najveća bojka “kraljeva” iz Madrida posljednjih godina su “lavovi sa Žerlana”.

Žrijeb se ponovo poigrao sa Madriđanima te su ponovo naletili na Lyon u 1/8 finala.
Za razliku od prošle godine, kada je Real u prvoj utakmici izgubio 1:0, sada imaju nešto bolju situaciju i rezultat iz prve utakmice od 1:1.
Podsjećamo, prošle godine su nakon odlično otvorene utakmice revanša i ranog gola Ronalda, te još niza prilika, od kojih se sjećamo stative Higuan, u drugom poluvremenu na teren istrčale dvije različite ekipe.
U drugom poluvremenu te utakmice, igrači Lyona su kontrolisali igru a Madriđani skoro da nisu zaprijetili golu Lorisa.
Gol koji je pokopao Real, i sve prošlogodišnje investicije ovog kluba, je postigao kalesijac Miralem Pjanić.
Lyon je do kraja mogao u potpunosti dotući ekipu Reala, ali ih nespretnost Lopeza nije koštala.

-Ove godine je u Real stigao Mourinho i tim Reala jeluje mnogo čvršće.
Jedini poraz koji ih je uzdrmao ove godine je onaj protiv rivala iz Barcelone, ali je Mourinho i poslije toga konsolidovao svoje redove, te Real ove godine djeluje odlučno ka putu prema finalu na Wembleyu.

Pjanić će ovu utakmicu vjerovatno početi sa klupe, te će svoju šansu dobiti u drugom poluvremenu.
Naš reprezentativac je posljednje dvije utakmice Francuskog prvenstva odigrao odlično, i postignutigao je golova u obje utakmice.
Pjanićeva želja iz djetinstva da obuče dres Reala ga nesumnjivo motiviše, a nadamo se da će trener Pouel ipak ukazati šansu našem reprezentativcu od prve minute.

Za razliku od utakmice iz Madrida, utakmica Chelsea i Copenhagena je puka formalnost.
Chelsea je nesumnjivo kvalitetnija ekipa od Danaca, koji su već ostvarili historijski uspjeh samim plasmanom među 16 najboljih.

Chelsea se u 2011.godini dosta muči, a u Premier ligi su izgubili korak za Man Utd, tako da im je Liga prvaka ostala kao jedini cilj.
To su pokazali i sigurnom igrom u Danskoj, kada su golovima Anelke pobjedili sa 0:2.

Copenhagen ne dolazi u London turistički, ali bi bili zadovoljni i jednim postignutim golom te časnim oproštajem od ovog takmičenja.
Ancelotti će dati i priliku igračima koji ove godine nisu imali mnogo prilike za igru.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.