Kalesija 18°

Na 4. Međunarodnom open turniru “Valentinovo” Tuzla kalesijski karatisti osvojili 9 medalja

Članovi Karate kluba “Bosna” Kalesija uzeli su učešće na 4. Međunarodnom open turniru “Valentinovo” Tuzla. Na turniru učešće je uzelo 7 država, 96 klubova, 937 takmičara.

Članovi Kalrate kluba “Bosna” Kalesija ovojili su 9 medalja. Jednu zlatnu, tri srebrene i pet bronzi.

Zlato je osvojila Almina Halilovic u konkurenci borbe juniorke -53 kg, gdje je dominirala nad konkurencijom.

Srebrene medalje su osvojili:
Ejla Hasanović borbe djevojčice 12g. -50 kg.
Zinedin Selimović borbe dječaci 11g -40 kg.
Hamza Osmanovicć borbe dječaci11g -35 kg.

Bronzane medalje su osvojili:
Kata tim djevojčice 8-9g.
( Omerović Nejla, Mumić Almina i Nezirović Ilma)
Nejla Omerovic kate djevojčice 8g.
Sara Huremović kate djevojčice 13g.
Amir Jahić borbe dječaci 11g -45 kg.
Amar Jahić borbe Juniori -61 kg.

Amar Jahić je nastupao i u ekipnim mečevima za domaćina turnira KK DO Tuzla gdje su osvojili prvo mjesto.

Uspješan vikend karatisti Karate klub “Bosna” nastavili su učešćem i na turniru u Srbiji.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.