Kalesija 26°

“Mladost 78” osvajač nogometnog Kupa općine Kalesija -FOTO-

2011. godine nogometni Kup općine Kalesija je osvojila ekipa Krušika iz G. Vukovija pobjedivši G. Raince sa 2:1.
I ove godine Krušik je pobjedom u Memićima izborio finale, gdje ih je čekala ekipa Mladost 78, koja je eliminisala Spreču iz D. Rainaca.

U organizaciji Nogometnog saveza općine Kalesija, finale Kupa općine Kalesija se igralo u srijedu (18. april) na Gradskom stadionu u Kalesiji.
U sudaru komšija, slavila je ekipa “Mladost 78” iz Donjih Vukovija rezultatom 2:0.

Iako bi se prema rezultatu moglo zaključiti da je ekipa Mladosti lagano došla do pobjede, Krušik je tokom 90 minuta igre bio bolja i konkretnija ekipa.
Mreža Mladosti je mirovala zahvaljujući odličnom golmanu Mujčinovići, a igrači Krušika mogu da žale zbog neiskorištene tereneske inicijative, ali i pogođenih čak pet stativa.

Mladost je do vodstva došla u 37. minuti, kada Nedim Majdančić udarcem sa 20-tak metara matira golmana Rožnjakovića. U drugom poluvremenu je viđena potpuna dominacija Krušika, ali u 80. minuti nakon gužve u njihovom šesnaestercu, lopta dolazi do Mirnesa Hukića, koji prizemnim šutem pogađa za 2:0 i veliko slavlje igrača i navijača Mladosti.

U ekipi Mladosti pored odličnog golmana Mujčinovića treba pomenuti i Nedima Majdančića, koji je bio nezaustavljiv za odbranu Krušika.
Mladost 78 iz Donjih Vukovija, kao pobjednik KUP-a općine Kalesija, nastavlja takmičenje u KUP-u Tuzlanskog kantona.

Pobjednički pehar fudbalerima Mladosti 78 uručio je Fetah Hujdur, predsjedavajući općinskog vijeća Kalesija.

KRUŠIK (G.Vukovije) – MLADOST 78 (D.Vukovje) 0:2

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 300. Sudija: Zijad Džafić (D.Rainci). Pomoćnici: Mirnes Mujanović i Nesib Karić (oba Kikači). Delegat: Mevludin Hukić (G.Rainci).  Žuti kartoni: Mustafić,Subašić i Brđanović (Krušik), Majdančić, Hukić i Zukić (Mladost 78). Crvenih kartona  nije bilo. Strijelci: 0:1 Nedžad Majdančić (37), 0:2 Mirnes Hukić (80).

KRUŠIK: H.Rožnjaković, Isanović, Su. Mustafić, Sa. Mustafić, Karić, Mešanovć, Subašić, R.Rožnjaković, Mulahalilović, Brđanović, S.Rožnjaković. Trener: Halil Brđanović.

MLADOST 78: Mujčinovć, E.Majdančić, N.Majdančić, M.Hukić, A.Hukić, Mulahalilović, Imamović, Ikanović, Zukić (Mulahamzić), Butković (E.Majdančić), Selimović. Trener. Asim Brđanović.

— Prije ove utakmice u G. Raincima je odigrano finale Kupa općine Kalesija za juniore, gdje je “Plava furija” iz G. Rainaca savladala tojšićku Slogu sa 2:0.