Kalesija 24°

Liga prvaka: Džekin City izvukao remi, Real slavio u Zagrebu, Bayern rutinski, Trabzonspor slavio u Milanu protiv Intera

Kompletirano je 1.kolo Lige prvaka. Večeras su igni susreti u prve četiri grupe, i bilo je puno iznenađenja. Najveće, definitvno, desilo se na milanskoj Meazzi gdje je Inter poražen od turskog Trabzonspora 1:0. Gol odluke postigao je Celustka u 76. minutu utakmice. Elvir Rahimić odgledao je s klupe remi svog CSKA u gostima kod Lillea (2:2).

Oba gola za CSKA postigao je sjajni Doumbia.

Manchester City Edina Džeke odigrao je 1:1 na otvaranju sezone Lige prvaka. Na Esatlandesu Napoli se pokazao kao veoma tvrd orah. Poveli su Italijani golom Cavanija, a konačnih 1:1 postavio je Srbin Kolarov sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Bayern je rutinski odradio posao u Španiji. Bavarci su potopili „Žutu podmornicu“, završilo je 0:2. Real je zagrebački Maksimir napustio s tri boda. Osigurao ih je Di Maria golom u 53. minutu. Asistirao mu je Mrcelo koji je nešto kasnije isključen.

Ajax i Lyon odigrali su bez golova.

Manchester United uzeo je bod na gostovanju kod Benfice (1:1), dok je Basel slavio jedinu domaću pobjedu protiv Otelula od 2:1. Branko Grahovac stajao je na golu Rumuna cijelu utakmicu i zaradio žuti karton.