Kalesija 26°

FOTO/ U Kalesiji pao i lider na tabeli: Uz sjajnu podršku sa tribina, Bosna savladala Radnički sa 3:0

FK Bosna Kalesija nastavlja sa odličnim igrama u proljetnom dijelu prvenstva Druge lige FBiH.
U okviru 21. kola u Kalesiju je doputovao lider na tabeli, Radnički iz Lukavca, čiji su igrači nakon 90 minuta igre pognute glave napustili teren, bez ijedne prilike pred golom domaćina.
Bosna je slavila sa 3:0, a pored “Gazija” koji su tokom cijele utakmicee bili dvanaesti igrač, domaće fudbalere su aplauzom sa terena ispratili i gostujući navijači, popularni “SIOUX-i”.

Sjajna atmosfera na Gradskom stadionu u Kalesiji

Nakon štu su gledaoci na Gradskom stadionu u Kalesiji u 19. kolu vidjeli pravu golijadu, kada je Bosna deklasirala Tuzlu sa 9:0, ljubitelji fudbala su i ovoga vikenda mogli da uživaju u igri domaćina, ali i sjajnoj atmosferi na stadionu.
Bosna je sjajno otvorila utakmicu, a Šemsudin Džanić je već u 6. minuti pogodio za 1:0, što je uveliko odredilo dalji tok utakmice.
Već u 13. minuti bilo je 2:0, kada je nakon gužve u šesnaestercu gostiju najspretniji bio Edin Kitić, koji prizemnim udarcem matira golmana Radničkog.
Gosti su do kraja poluvremena uglavnom čuvali loptu u svojim nogama, ali bez ijedne opasne situacije pred golom Smajlovića.

Iako se u  drugom poluvremenu očekivala ofanziva fudbalera iz Lukavca, domaćin je u drugom poluvremenu zaigrao još bolje, te se većinom igralo na polovici koja pripada gostima.
Kitić, Karić i Omerovć su sigurno držali loptu u posjedu domaćina, a jalove napade Radničkog rutinski su rješavali iskusni Tabalović i Hibić.
U samom finišu utakmice, u 87. minuti, Jukić pogađa za konačnih 3:0.

Ekipa Radničkog iz Lukavca je u Kalesiju doputovala bez nekoliko standardnih prvotimaca, ali to svakako nije opravdanje za blijedu igru, koja niti jendog trenutka nije opravdala prvo mjesto na tabeli.
Sa nova tri boda, Bosna zauzima petu poziciju na tabeli, a u narednom kolu ih ponovo očekuje teška utakmica, ovoga puta kod Mladosti  iz Puračića. Mladost je nakon 21. kola prestigla ekipu Mramora, te se nalaze na drugoj poziciji, sa šest bodova zaostatka u odnosu na Radnički.

— Derbi utakmica Druge lige FBiH je opravdala očekivanja, a svoj doprinos su dali navijači oba kluba.
Domaće “Gazije” su tokom cijele utakmice bili dvanaesti igrač Bosne, a “SIOUX-i” iz Lukavca su još jednom pokazali kako se navija i kada njihov klub ne igra najbolje.

FK Bosna Kalesija – FK Radnički Lukavac 3:0

Gradski stadion u Kalesiji. Gledalaca: 300.
Glavni sudija: Miralem Golać. Pomoćnici: Mirsad Halilović i Amel Ćehajić.
Delegat: Mirsad Džuzdanović.
Strijelci: Džanić (6. min 1-0), Kitić (13. min 2-0), Jukić (87. min 3-0).

FK BOSNA (K): Smajlović, Fejzić, Mustafić, Tabalović, Hibić, Kitić, Karić (od 71. min Poljaković), Lolić (od 59. min Mujkić), Džanić, Jukić, Omerović (od 63. min Džilić).
Šef stručnog štaba: Sadik Osmanović.

FK RADNIČKI: Ribić, Kikanović (od 53. min Hurtić), Mehanović, Šubić, Jusufović, Đerzić (od 32. min Hodžić), Škrebo (od 71. min Halilagić), Tomić, Redžić, Ibrić, Efendić.
Šef stručnog štaba: Fuad Grbešić.