16.1222:23
Kalesija

Zlatni ljiljani deklasirali Srbiju, danas protiv Njemačke za prvo mjesto u grupi

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u sjedećoj odbojci nastavlja sa sjajnim igrama u mađarskom Gyoru. Nakon što su prvog dana prvenstva sa maksimalnih 3:0 pobijedili Italiju odnosno Latviju, jučer su izabranici selektora Ifeta Mahmutovića istim rezultatom pobijedili Nizozemsku.

Zatim je uslijedio susret četvrtog kola u kojem su Zlatni ljiljani deklasirali Srbiju. Nisu naši reprezentativci dali nikakvu šansu komšijama pa je utakmica riješena poslije samo sat vremena igre. Po setovima je bilo 25:15, 25:12, 25:13 za našu selekciju.

Danas naša reprezentacija igra derbi grupne faze i čitavog prvenstva. Protivnik je Njemačka, viceprvak Evrope sa posljednjeg prvenstva. Podsjećamo, u finalu Evropskog prvenstva prije dvije godine naša selekcija je nakon velike drame slavila pobjedu rezultatom 3:2.

Njemačka je kao i naša reprezentacija u dosadašnja četiri kola ostvarila četiri pobjede pa će današnji okršaj biti velika bitka za prvo mjesto u grupi. Susret Bosne i Hercegovine i Njemačke igra se od 15 sati.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Mašinsko pranje tepiha Mošus: Novo radno vrijeme

Planska isključenja električne energije na području Kalesije i Živ …

U utorak radionica na temu psihološkog osnaživanja žena

Oduzeta sloboda 37-godišnjaku za kojim je raspisano više potraga

Zbog požara u Domu penzionera u Tuzli uhapšen bivši direktor Mirsad …

CLOSE
CLOSE