19.0103:11
Kalesija

Zbog primijećenih zloupotreba Ministarstvo najavilo intenzivnu kontrolu rada rent-a-car agencija

Na inicijativu Ministarstva trgovine turizma i saobraćaja kantonalni saobraćajni i tržišni inspektori, te službenici Ministarstva unutrašnjih poslova će u narednim danima intenzivirati kontrolu ispunjavanja svih postojećih zakonskih uslova, kao i rada rent-a-car agencija. Također, Ministarstvo će, prema Federalanom ministarstvu prometa i komunikacija, inicirati izmjenu i dopunu Zakona o cestovnom prijevozu FBiH, a u cilju preciziranja i definisanja dodatnih odredbi koje se odnose na rent-a-car i taksi prijevoz, a radi eliminisanja nelegalnog rada u navedenim oblastima i sprečavanja zloupotrebe postojećih zakonskih odredbi, dogovoreno je na današnjem sastanku ministra trgovine, turizma i saobraćaj TK Hamze Bešića i saradnika sa taksi prijevoznicima iz Živinica i „Tuzla Taxi“ Tuzla i rent-a-car agencija lociranih na Međunarodnom aerodromu Tuzla, a kojem su prisustvovali i predstavnici, Kantonalne uprave za inspekcijske poslove, Ministarstva unutrašnjih poslova i Grada Živinice.

Sastanak je upriličen zbog izraženog problema organizacije prijevoza putnika od strane rent-a-car agencija sa Međunarodnog aerodroma Tuzla na razne destinacije u Bosni i Hercegovini, kao i nelegalnog taksi prijevoza putnika.

Kako su istaknuli predstavnici taksi prijevoznika grada Živinice i rent-a-car agencija sa Međunarodnog aerodroma Tuzla, radi se o zloupotrebi odredbi Zakona o cestovnom prijevozu Federacije BiH, a koje se odnose na rent-a-car prijevoz. Naime, pod okriljem rent-a-car prijevoza, kroz iznajmljivanje vozila sa vozačem, pojedine rent-a-car agencije zloupotrebljavaju odredbe Zakona, te prevoze putnike sa Međunarodnog aerodroma Tuzla na razne destinacije u Bosni i Hercegovini.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Bakir Musić osvojio prvo mjesto u Beogradu

Kalesija kao ekonomski tigrić: Konkursi na sve strane – a kukam …

Juniori OK Bosna demonstrirali snagu i izborili plasman na finalni tur …

Konzorcijum Logistika BiH: Ugrožen rad hiljada vozača i stabilnost r …

Upozorenje malih privrednika: Ne uvodite neustavne takse!

CLOSE
CLOSE