01.0414:44
Kalesija

Zagađenje zraka i nestašica vode zadaju mnogo nevolja Živiničanima

voda-cesma-slavina-1-300x178Zagađenje zraka i nestašica vode u posljednje vrijeme zadaju mnogo nevolja Živiničanima. Oko hiljadu kotlana je u funkciji zagrijavanja, što je za posljednicu imalo zagađenje zraka sumpordioksidom, što ostavlja trajne posljedice po život sugrađana.

Do nestašice vode u stanovima, posebno na višim etažama, došlo je zbog obavljanja radova na novom sistemu regulacije pritiska u vodovodu. Teškoće sugrađana u tom pogledu su velike, posebno u domaćinstvima sa malom djecom. Prema najavama iz Komunalnog do kraja sedmice očekuje se završetak radova i poboljašanje snabdjevenosti vodom za oko 20 odsto.

Takvo je stanje sa snabdjevanjem vodom, a kada je riječ o aerozagađenju, to će potrajati sve dok se ne završi toplifikacija grada iz tuzlanske Termoelektrane, a prema najavama to bi se moglo dogoditi do 2018.godine, pa ko preživi!

(zivinice.ba)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Pero Radić i ostali: Saznanja svjedoka o ubistvu mještana Jusića

„Krimolovci“ u martu zaprimili 159 poziva od kojih je 19 sa koris …

11. aprila manifestacija “Dani otpora – MZ Tupković” …

Delegacija iz Zuga najavila posjetu Kalesiji: Prioritet razvoj školst …

Zbog klizišta zatvoren put Sapna-Teočak

CLOSE
CLOSE