12.0310:24
Kalesija

U paklu Gaze žive najmanje tri bosansko-palestinske porodice

gaza-ubijeni-djecakU Pojasu Gaze zajedno sa ostalim civilima koji danas žive pod izraelskim granatama su i najmanje tri palestinsko-bosanskohercegovačke porodice, koje broje 15 članova, rekao je za Klix.ba ambasador BiH u Jordanu Darko Zelenika.

Prema njegovim riječima, Ambasada je u kontaktu sa jednom od tih porodica, od koje su i saznali za druge dvije.

“Mi smo u stalnom kontaktu sa tom porodicom i pratimo situaciju u kojoj se nalaze. Oni su se kod nas raspitivali o oblicima pomoći koje im možemo pružiti, a mi im za svaku vrstu pomoći stojimo na raspolaganju”, rekao je Zelenika.

Dodao je kako je u vezi sa ovim pitanjem bh. Ambasada u Jordanu u stalnom kontaktu sa Ministarstvom vanjskih poslova BiH.

“Članovi porodice sa kojom smo u stalnom kontaktu su u veoma ozbiljnoj situaciji, izloženi su granatiranju i rekli su nam o stradanju ljudi u njihovoj blizini”, kazao nam je Zelenika.

Na kraju je dodao kako ova porodica Ambasadi još nije uputila zahtjev za evakuacijom.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Obilježena 34.godišnjica od ubistva kalesijskih policajaca, ubice i …

Ramazanski kviz: Treći krug završen, izvučeni sretni dobitnici vrij …

Samira (14) iz Bijeljine bori se sa tumorom na mozgu – pomozimo joj …

Ubistvo kalesijskih policajaca bila je zvanična najava agresije na Re …

Biljni čajevi: Prirodan način za podršku zdravlju i svakodnevnom ba …

CLOSE
CLOSE