23.0419:25
Kalesija

Vijeće Evrope pozvalo Srbiju da prizna genocid u Srebrenici

Činjenicu da se Srbija izvinila za masakr iz jula 1995. nije zadovoljila Vijeće Evrope čiji je Srbija član i od te zemlje traži da se ponaša u skladu sa zaključcima međunarodnih sudova.

Evropska komisija za borbu protiv rasizma i netolerancije (ECRI) saopćila je u utorak da Vijeće Evrope poziva Srbiju da masakr u Srebrenici zvanično prizna kao čin genocida nad Bošnjacima.

U izjavi, ova komisija Vijeća Evrope izrazila je i žaljenje zbog slabog napretka u hvatanju i procesuiranju počinilaca genocida i drugih ratnih zločina motiviranih rasizmom.

Dodaje se da je priznavanje genocida kao činjenice i transparentna istraga zločina apsolutno nužna kako ljudi iz različitih etničkih skupina ne bi više živjeli u strahu od prijetnji i novog vala zločina, naglašava se u dokumentu.

(Bportal.ba)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Prizren: Grad susreta i tihe borbe za jezik

190 miliona KM poticaja poljoprivredi u Federaciji BiH

Dom zdravlja Kalesija raspisao javni oglas za prijem dva doktora medic …

Tužilaštvo TK: Indira je pronađena s ubodnim ranama, ali je imala p …

Živinice: Potpisani ugovori za nove projekte u vrijednosti 372 hiljad …

CLOSE
CLOSE