16.0602:20
Kalesija

VIDEO: Zalutali satelit pao na tlo Kanade

Ogromni NASA-in satelit težak oko 6,5 tona pao je tokom noći na Zemlju. Ipak, iz NASA-e još uvijek iščekuju potvrdu gdje su završili dijelovi.

Agencija Reuters je izvjestila kako je NASA potvrdila da je satelit pao rano u subotu, da se raspao i najvjerovatnije pao na teritoriju Kanade.

Nakon ponoći satelit je ušao u orbitu i prošao područjem nad Kanadom, Afrikom i Australijom.

Prema izvještajima s Twittera, brojne krhotine su uočene nedaleko od Calgaryja u zapadnoj Kanadi.

NASA očekuje da je najmanje 26 velikih komada satelita „preživjelo“ visoke temperature pri ulasku u atmosferu i stiglo do površine Zemlje.

Stručnjaci su izračunali da je vjerovatnost od 1 prema 3,200 da krhotine satelita pogode nekog od 7 milijardi stanovnika Zemlje.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

FIFA objavila brojke: Ko su bili najbolji pojedinci Zmajeva u remiju p …

ReLOaD3: Poziv za učešće na Forumu građanskih inicijativa

Abdil Reuf 115. hafiz iz Behram-begove medrese

Balon iz Mađarske sletio u Doboj Istok: Mala priča koja je spojila d …

“Riječi teško mogu opisati osjećaj kada naši dragi reprezent …

CLOSE
CLOSE