Petak,1414:04
Kalesija

VIDEO/ Posjeta Španiji: Oluja Papi odnijela kapicu, isprevrtala oltar i prekinula propovijed


Snažna oluja zahvatila je sinoć zračnu bazu Cuatro Vientos, pokraj Madrida, natjeravši papu Benedikta XVI. da prekine homiliju pred milijun mladih hodočasnika okupljenih na molitvenom bdjenju.
Nakon velike vrućine tijekom dana, s temperaturom koja se popela na 38 Celzijevih stupnjeva, u subotu navečer je zapuhao snažan vjetar praćen kišom i munjama i Papi je s glave otpuhao bijelu kalotu u času kada je počinjao propovijed.

Premda je bio pod velikim bijelim kišobranom, Papa je morao prekinuti nagovor. Razbarušene sijede kose, Benedikt XVI. je pričekao nekoliko trenutaka da se oluja smiri, dok su se pod naletima vjetra rušile stolice oko golemog oltara dugog 200 metara.
Mladi hodočasnici se nisu uplašili, već su se od vjetra i kiše počeli štititi pokrivačima koje su donijeli kako bi prenoćili pod vedrim nebom. ‘Pričekat ćemo nekoliko trenutaka. Računamo s vašim molitvama i vidjet ćemo hoće li ovo prestati’, razlijegale su se iz zvučnika riječi organizatora.

HINA

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kalesija: Otvorena savremena benziska pumpa i autobuska stanica, inves …

Amira Medunjanin 8.maja u Živinicama

Tuzlanski kanton dio evropskog dijaloga o budućnosti regionalnog razv …

Donijeta odluka o pokretanju aktivnosti na rekonstrukciji puta Hrasno …

Barbarez: “Postoji optimizam, Tahirović je igrač svjetske klase, b …

U utorak žrijeb polufinala Kupa BiH