28.0320:51
Kalesija

VIDEO/Podrška za Nacionalnu biblioteku i iz Kalesije: Simolično obustavljen rad

Uposlenici Gradske biblioteke u Kalesiji danas su na sat vremena simbolično obustavili rad a u znak podrške Nacionalnoj i univerzitetskoj biblioteci Bosne i Hercegovine.

“Ovo je nedopustivo što se radi. Mi ne možemo svaljivati sve na visoku politiku, na destruktivne snage. Ima dosta i našeg nemara. Našeg lošeg odnosa prema knjigama i prema bibliotekama. Evo jedan pokazatelj, mi u Tuzlanskom kantonu imamo tri općine koje nemaju biblioteku. To su Sapna, Teočak i Doboj Istok. Nezamislivo je da jedna općina nema biblioteku” kazao je direktor JU BKC “Alija Izetbegović” Kalesija.

Danas, ispred Gradske biblioteke podršku NUBBIH poslali su i učenici Osnovne škole Kalesija i MSŠ Kalesija sa svojim bibliotekarima.

“Mi smo formalno u 12:05 spalili improvizanu knjigu. Spaljivanje knjiga je zločin. Htjeli smo poslati poruku da je zatvaranje biblioteka zločin kao i spaljivanje knjiga” dodaje Sinanović.

Podsjećanja radi, Nacionalna i univerzitetska biblioteka Bosne i Hercegovine trenutno nema upravljačku strukturu i njen rad je obustavljen, što umnogome otežava rad svih biblioteka u Bosni i Hercegovini.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Završena 16. redovna sjednica Općinskog vijeća Kalesija

Usvojeni izvještaji o radu Doma zdravlja, BKC-a i Centra za socijalni …

Usvojen Izvještaj o izvršenju budžeta općine Kalesija za 2025. god …

Usvojen rebalans budžeta Općine Kalesija

Odbojkašice gostuju u Gračanici, odbojkaši u Ilijašu

CLOSE
CLOSE