Kalesija 10°

VIDEO/ Copa America: Brazilci promašili 4 penala i zajedno sa domaćinom Argentinom završili takmičenje u 1/4 finalu

Nakon četiri promašaja s bijele točke od Copa Americe se oprostila nogometna reprezentacija Brazila. Paragvaj je s konačnih 2-0, poslije izvođenja penala, bio bolji u tom četvrtfinalnom ogledu…

Poslije domaćina Argentine tako je u ovoj fazi natjecanja zaustavljen i drugi veliki favorit Brazila i to na isti način. No, Brazilci su se u pravom smislu riječi obrukali u izvođenju jedanaesteraca jer su promašili sva četiri udarca. Elano, Thiago Silva i Fred nisu uspjeli niti pogoditi okvir vratiju, dok je udarac Andre Santosa obranio paragvajski vratar Villar.
S druge strane precizni su bili Estigarribia i Riveros što je bilo dovoljno Paragvaju za konačnu pobjedu 2-0. Utakmica je, inače, nakon 120 minuta završila bez pogodaka.

Do jedanaesteraca se Paragvaj provukao – obranom. Stegli su obruč oko svojih vratiju i nadali se da će Brazil prokockati sve svoje prilike što se upravo i dogodilo. U prvom dijelu su Neymar i Pato imali odlične prilike. U nastavku je opet prvi zaprijetio Neymar, pa je Ganso pogodio stativu, a pred kraj utakmice je Fred pucao glavom, ali je sa same vratarske linije pogodak spriječio Barreto.

I u produžecima se nastavila inicijativa Brazila, ali po njihovu nesreću i propuštanje prilika. Na kraju su puknuli i živci igračima, pa su nakon velike gužve i naguravanja crvene kartone zaradili Lucas Leiva i Alcaraz.

———
Brazil

Julio Cesar; Maicon, Lucio, Thiago Silva, Andre Santos – Lucas Leiva, Ramires – Robinho, Ganso, Neymar – Pato

Paragvaj

Villar; Veron, Da Silva, Alcaraz, Torres – Vera, Caceres, Riveros, Estigarribia – Valdez, Barrios
———

-Posljednju će četvrtfinalnu utakmicu u nastavku nedjeljnog programa još odigrati Čile i Venezuela i pobjednik tog dvoboja igra protiv Paragvaja u polufinalu.