Kalesija 12°

VIDEO/ Barcelona ponovo prejaka za Real

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa Kralja, Barcelona je na stadionu Santiago Bernabeu savladala Real sa 1:2 i stekla veliku prednost pred revanš koji se igra za sedam dana.

Prvih deset minuta nije donijelo veća uzbuđenja, a onda je u 11. minuti nakon jedne polukontre i pasa Benzeme za Ronalda, portugalski reprezentativac munjevito ušao u šesnaesterac, Pique je loše reagovao, a Ronaldo silovitim udarcem iskosa sa lijeve strane, poslao loptu kroz noge Pinta za vodstvo Reala.

Barca je odmah pokušala doći do izjednačenja. Iniesta je u 12. minuti nakon solo prodora dobro šutirao, a Casillas još bolje odbranio, da bi u 16. minuti nakon dubinske lopte Fabregasa, Alexis Sanchez skočio između Ramosa i Carvalha i glavom pogodio prečku gola Reala.

Barca je nastavila sa pritiskom, a 25. minuti šut Messija sjajno brani Casillas. U 29. minuti nakon fenomenalne akcije Barcelone i duplog pasa Inieste i Sancheza, Iniesta iz čiste situacije šutira pored gola.

Do kraja poluvremena, Barca je imala potpunu terensku inicijativu, a Real se čvrstom postavkom, često i sa svih 11 igrača uspješno branio i nije dozvolio Kataloncima da naprave ozbiljniju priliku, pa se na poluvrijeme otišlo vodstvom Kraljeva 1:0.

Već na početku drugog poluvremena, Blaugrana je izjednačila. Fabregas je izveo sedmi korener za Barcu, a Puyol pored uspavanog Pepea, glavom pospremio loptu u mrežu za zasluženo izjednačenje.

U 54. minuti, nakon još jedne sjajne akcije, Iniesta je šutirao, lopta zakačila Ramosa i pogodlia prečku. Bila je to nova dobra prilika za Katalonce, koji su potpuno dominirali.

Real je prvu pravu priliku u nastavku imao u 58. minuti, kada je Altintop centrirao, a Benzema glavom pogodio stativu. Igralo se bez većih uzbuđenja sve do 69. minute, kada je nakon slobodnog udarca Busquets dobro skočio i iz čiste situacije šutirao preko gola.

U 77. minuti, nakon fantastičnog pasa Messija, Abidal ostaje sam i rutinski šalje loptu iza Casillasa za potpuni preokret i ispostavilo se veliku pobjedu Barcelone, jer se rezultat do kraja nije mijenjao, a Barca je došla do zaslužene pobjede i veleike prednosti pred revanš koji se igra za sedam dana na Nou Campu.