06.dec.2024
Na prvoj redovnoj sjednici OV Kalesija razmatran je Nacrt budžeta za 2025. godinu. O ovoj tački dnevnog reda govorio je i načelnik općine Kalesija Nermin Mujkanović koji je pozvao da se svi uključe kako bi
budžet bio razvojni, po uzoru na susjedne općine. Također, Mujkanović je istakao da budžet više od 17-18 miliona KM nije realan.

Ovo je dokument za pokretanje javne rasprave, kazao je Sulmin Herić pomoćnik načelnika. Nakon javne rasprave planirano je održavanje okruglog stola na kojem će se razmatrati sve ono što je predloženo na javnim raspravama.
Opozicija smatra da budžet više od 12 miliona KM nije realan. Muhamed Osmanović je kazao gdje opozicija bude mogla, na većim nivoima vlasti, pomoći će pri dodjeljivanju sredstava za aplicirane projekte.
Neminovno je, kaže opozicija, da će u javnoj raspravi osnosno okruglom stolu porasti bar za 1 milion KM.
Javna rasparava će trajati 10 dana.
Nacrt budžeta u ukupnom iznosu od 16,8 miliona KM i za oko pet miliona maraka je manji u odnosu na ovaj iz 2024.godine.Nacrt budžeta je usvojen sa 23 ZA i 3 uzdržana.
