14.1215:54
Kalesija

Uspjela akcija “Svi za čiste Živinice”

Danas je počela dvodnevna akcija čišćenja i uređenja općine Živinice “Svi za čiste Živinice”. Akcija čišćenja grada, košenja zelenih površina, pranja ulica, zasađivanja cvijeća, popravka i farbanje postojećih parkovskih klupa, kao i nabavka novih klupa znatno će uljepšati naš grad.

Akciju uređenja grada organizuju općinske službe u saradnji sa JKP Komunalno, osnovnim i srednjim školama na području naše Općine, savjetima mjesnih zajednica Općine Živinice, Crvenim križom, Javnim preduzećima i ustanovama čiji je osnivač Općina Živinice, te Sindikatom organa uprave Općine Živinice.

U akciji učestvovuju i pripadnici Armije BiH koji su smješteni u krugu kasarne “Dubrave”, a koji će svojim cisternama i drugim raspoloživim ljudskim i materijalnim sredstvima pomoći u akciji čišćenja Općine Živinice.

U akciju čišćenja uključili su se i učenici Druge osnovne škole, zajedno sa nastavnicima i rukovodstvom škole. Čistilo se područje do Križaljke, a učenici su bili vrijedni i evo šta su kazali poslije akcije:

Azra Mahmutbegović:

“Akcija je veoma poučna.Ono što sam primijetila je da je smeća bilo manje ispred privatnih kuća, nego ispred javnih objekata. Predlažem da u Živinicama bude više kanti za smeće”.

Amin Fočić:

“Učešće u akciji nas je naučilo koji je prvi korak do reciklaže, a predlažem da se uvede kazna za bacanje smeća”.

Džemila Hanić:

“Slijedimo logičan slijed događaja. Spasimo Planetu. Reciklažom papira ostvarićemo profit, rasteretiti gradsku deponiju i smanjiti sječu šuma”.

Živinice.ba

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Odbojkašice Bosne sutra protiv Mikase

Pišemo li kako govorimo

Održana Osnivačka skupština Udruženja građana „Amanet Kamenica …

Medžlis Janja završava generacijski projekt: Silos i sušara za žit …

Doborac objavio spisak igrača za prijateljski dvomeč sa Crnom Gorom

CLOSE
CLOSE