28.0603:49
Kalesija

Umro Eugene Polley, izumitelj daljinskog upravljača

Amerikanac Eugene Polley koji je 1955. izumio daljinski upravljač, preminuo je u nedjelju u 96. godini u bolnici u Chicagu.

Obavijest o smrti objavili su su predstavnici kompanije Zenith Electronics u kojoj je radio kao inženjer 47 godina.

Polley je umro u nedjelju u bolnici u Chicagu. U Zenith Radiju Polley je počeo raditi 1935. godine.

Tokom Drugog svjetskog rata radio je na radarskim sistemima u službi američkih vojnih snaga, a nakon rata je radio na izradi radio-prijamnika za automobile i videodiskova, preteči današnjih DVD-ova.

Polley je 1997. godine nagrađen Emmyjem kao pionir na području izrade daljinskih upravljača.

Fena

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Planska isključenja električne energije na području Kalesije

Amila Tupković pozvana na okupljanje U-20 odbojkaške reprezentacije …

Najavljen 53. Sajam šljive u Gradačcu

Završena 19. redovna sjednica OV Kalesija

Srebrenica kroz objektiv koji nije zaboravljao: U Tuzli predstavljena …

CLOSE
CLOSE