29.0610:52
Kalesija

Ugaženog snijega ima na kolovozu u BiH

Ugaženog snijega na kolovozu ovoga jutra ima u centralnim i sjevernim dijelovima naše zemlje. Izdvajamo putne pravce: Olovo-Kladanj, Tuzla-Bijeljina, Prozor-Gornji Vakuf, Bugojno-Novi Travnik, Bihać-Ključ, Bosanski Petrovac-Drvar, kao i puteve na području Doboja, Bosanskog Broda, Orašja i Odžaka. Zbog izrazito niskih temperatura moguće je formiranje poledice na kolovozu, pa vozače pozivamo na pojačan oprez. Posebno izdvajamo dionice u planinskim predjelima, kao i na mostovima i prilazima tunelima. Ekipe putnih službi vrše posipanje, ali niske temperature usporavaju djelovanje posipnog materijala. Molimo za maksimalno opreznu vožnju, prilagođenu uslovima na putu. Podsjećamo da je posjedovanje zimske opreme zakonski obavezno za sve kategorije vozila.

snijeg-kalesija001

Granični prelaz Deleuša (Bileća-Nikšić, Crna Gora) zatvoren je za teretna vozila. S obzirom da je na području Crne Gore, na dionici Šćepan Polje-Plužine-Nikšić, zabranjeno kretanje za teretna vozila sa prikolicom i šlepere, za ova vozila ne preporučuje se korištenje GP Hum. Na ostalim graničnim prelazima zadržavanja nisu duža od 30 minuta.

Zbog aktuelnih radova na području Hrvatske, tokom dana usporeno se saobraća na graničnim prelazima Bosanski Brod-Slavonski Brod i Orašje-Županja.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Osmaci: Počinje svakodnevna kontrola neracionalne potrošnje vode

Veliki iskorak: KK Basket Živinice učesnik ABA 2 lige!

Semina Mujanović juniorska državna prvakinja BiH na 800 metara

U Luksemburgu održana centralna komemoracija povodom 31. godišnjice …

Na većini dionica saobraća se bez vanrednih ograničenja

CLOSE
CLOSE