26.0403:28
Kalesija

U Srebrenici potpisana deklaracija za jedinstvo na predstojećim izborima

U Srebrenici je danas održana tribina o temi ”Budućnost Srebrenice” na kojoj je potpisana deklaracija kojom se probosanske stranke obavezuju na ujedinjenje na predstojećim lokalnim izborima u toj općini.

Cilj je da njihovim zajedničkim djelovanjem, Srebrenica na lokalnim izborima, kako je rečeno, dobije načelnika koji neće negirati genocid.

Tribina, na kojoj su predstavnici probosanskih stranaka potpisali ovaj dokument, održana je u prisustvu člana Predsjedništva BiH Šefika Džaferovića, federalnog ministra raseljenih osoba i izbjeglica Edina Ramića, zamjenika načelnika Općine Srebrenica Hamdije Fejzića, te mnogobrojnih građana Srebrenice.

”Želimo da sa Srebreničanima podijelimo ove sudbonosne dane i pošaljemo jasnu poruku da ova grupa ljudi ovdje koja se vratila u Srebrenicu, ne može sama iznijeti teret borbe protiv sistema entiteta RS. Svi se moramo uključiti i dati svoj doprinos kako bismo 2020. godine vratili Srebrenicu probosanskoj politici, odnosno politici koja neće negirati genocid”, istakao je predsjednik Općinskog odbora SDA Srebrenica Alija Tabaković, koji je organizator ovog skupa.

Poručuje da će naredne sedmice početi realizacija projekta pripreme za naredne izbore te da svi moraju dati maksimum da ”vratimo Srebrenicu gdje pripada”.

(RTV Slon/Fena)

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

10. „Živinička trka – dr. Samir Kamenjaković“ najavljena za 6 …

Planska isključena električne energije na području Živinica

Amina Sokolović – “Dijete mjeseca” za mart u džematu Vukovije …

Rasprodate sve ulaznice za utakmicu Zmajeva protiv Sjeverne Makedonije

Vlasenica: Klanjana dženaza-namaz i obavljen ukop šest šehida agres …

CLOSE
CLOSE