22.1209:43
Kalesija

U OŠ “Memići” obilježen Međunarodni dan maternjeg jezika

Međunarodni dan maternjeg jezika obilježava se 21.februara, a proglasio ga je UNESCO 1999.godine. Međunarodni dan maternjeg jezika obilježava se kako bi se promovisala jezična i kulturna raznolikost, te multilingvizam.

Održavanjem radionice, ovaj važan datum obilježili su i učenici JU OŠ “Memići” koji su  radili plakate na razne teme, pisali slova bosančice na stiropor, takmičili se u rješavanju zagonetki.

Danas su proglašeni  i pobjednici u okviru školskog takmičenja za najbolji literarni rad na temu “Riječi imaju moć”. Pobjednik u kategoriji od prvog do petog razreda je Azur Karić učenik 4b razreda, dok je Ajla Bukvarević učenica 7 a razreda osvojila prvo mjesto u kategoriji od šestog do devetog razreda.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

OIK Kalesija: Obavijest o izlaganju Izvoda iz centra za birački spisa …

Živiničane u Novu godinu uvodi Amel Ćurić

Putevi u BiH: Saobraća se po vlažnom i klizavom kolovozu

Servisne informacije iz Živinica (22.12.2025.)

Servisne informacije iz Kalesije (22.12.2025.)

CLOSE
CLOSE