25.0410:05
Kalesija

U kalesijskim udruženjima žena četvrtkom se održavaju radionice psihoterapije

Globalna kampanja 16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama počinje 25. novembra Međunarodnim danom borbe protiv nasilja nad ženama i završava se 10. decembra Međunarodnim danom ljudskih prava. 

Prošle godine prilikom obilježavanja 16 dana aktivizma protiv nasilja nad ženama međunarodna organizacija Islamic Relief BiH uspostavila je saradnju sa udruženjima žena iz Kalesije koje su oboljele ili izliječene od raka. Prilikom prošlogodišnje kampanje i posjete udruženjima žena “Nijemi krik” i “Ženo, majko, sestro”, iz udruženja su izrazili želju i potrebu za psihoterapeutom.

Islamic Relief BiH od februara mjeseca pruža besplatnu psihološku pomoć. Psihoteraput jednom sedmično, odnosno svakog četvrta, dolazi u prostorije udurženja žena i održava psihoterapiju.

Ovakva podrška ženama koje su prošle kroz razne faze u borbi protiv karcinoma ili se još uvijek liječe mnogo znači. Karcinom je bolest koja kao ni jedna druga promijeni ženu. Ostati jak nije lako, posebno kada je u pitanju mentalno zdravlje, jer velika je to borba za svakog čovjeka.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Usvojen dnevni red 17. redovne sjednice OV Kalesija

Usvojena inicijativa da Općinski sud u Kalesiji pronađe rješenje za …

Počela 17. redovna sjednica Općinskog vijeća Kalesija

Danas kolektivna dženaza u Vlasenici: Konačan smiraj za šest žrtav …

BiHAMK: Na većini putnih pravaca jutros se saobraća bez vanrednih og …

CLOSE
CLOSE