18.0305:48
Kalesija

Tužilaštvo BiH se uključuje u istragu zbog paljenja zastava

zastavaNakon što su policijski organi evidentirali paljenje zastava države BiH u nekoliko gradova u našoj zemlji, glavni tužitelj donio je odluku da se Tužiteljstvo BiH uključi u istragu o ovim događajima, u okviru kojih postoje elementi krivičnog djela izazivanja i raspirivanja nacionalne mržnje i netrpeljivosti.

Policijskim organima bit će naređeno da izvrše privođenje počinitelja, te će nakon prikupljanja svih dokaza o ovim događajima, tužitelj Tužiteljstva BiH donijeti odluku o daljim aktivnostima.

U narednom periodu, Tužiteljstvo BiH će zajedno s policijskim agencijama poduzeti intenzivne aktivnosti na otkrivanju i spriječavanju ovakvih pojava i strogom sankcioniranju počinitelja, saopćeno je iz Tužiteljstva BiH.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Prva liga TK: Memić rastužio dojučerašnje saigrače, poraz Krušik …

Predavanje o genocidu u Srebrenici u srednjoj školi u Luksemburgu

Sutra obilježavanje Dana općine Sapna

Historijski trenutak za kalesijski sport: Mlade kalesijske košarkaši …

MIZ Kalesija: Centralni vjerski program povodom Dana šehida održat …

CLOSE
CLOSE