22.0623:28
Kalesija

Tuča pred zgradom općine Banovići

Pred zgradom Općine Banovići jutros je došlo do manje tuče.

Nova većina u Općinskom vijeću koja broji 14 vijećnika, najavila je za danas ulazak u prostorije Stručne službe Vijeća, koje se nalaze u zgradi Općine.

Istakli su da, ukoliko budu fizički spriječeni, da će morati “primijeniti pravo na samopomoć u očuvanju prostora Općinskog vijeća, gdje može doći do eskalacije i incidenta širokih razmjera”. 

Obavijestli su policiju, tužilaštvo, strane ambasade, državne i federalne institucije i medije, javljaju Vijesti.ba.

Jutros se pred zgradom Općine okupila i grupa pristalica načelnika Banovića Bege Gutića. Krenulo je naguravanje, poslije čega je izbila i tuča. Na mjestu događaja su i policijske snage.

politicki.ba

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kalesija domaćin tuning spektakla: Više od 440 prijavljenih vozila

Počela višednevna edukacija izborne administracije

Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu: Građani će mo …

Prva posjeta djeteta stomatologu: Kada i zašto?

U Jajićima berba lipe u punom jeku

CLOSE
CLOSE