24.0212:29
Kalesija

TK – Poljoprivredni proizvođači od danas mogu podnositi zahtjeve za ostvarivanje novčane podrške

farma sprecaPoljoprivredni proizvođači koji imaju pravo na poticaje, od danas nadležnim općinskim službama za poljoprivredu mogu podnositi zahtjeve za ostvarivanje novčane podrške u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji u 2013. godini.
Naime, ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Edin Ajanović danas je, nakon što je pristiglo Mišljenje nadležne skupštinske komisije, donio Program utroška sredstava za novčane podrške i Pravilnik o ostvarivanju novčane podrške u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji u 2013. godini.

Obzirom da je Vlada TK već ranije utvrdila kriterije o utrošku sredstava za novčane podrške u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji, danas donesenim Programom i Pravilnikom stvoreni su preduslovi za ostvarivanje prava novčane podrške u primarnoj poljoprivrednoj proizvodnji za 2013. godinu na području TK, saopćeno je iz Ureda za zajedničke poslove kantonalnih organa TK-a.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Slaven Radić više nije trener Konjuha

Air Auto Rent a Car Babajići: Sigurna i pouzdana vozila za svaku pril …

Svih 14 navijača Hajduka priznalo krivicu, osuđeni na po tri mjeseca …

Putevi u BiH: Saobraća po pretežno suhim cestama

Servisne informacije iz Živinica (24.2.2026.)

CLOSE
CLOSE