16.1204:44
Kalesija

Titula Počasnog građanina Grada Živinice dodijeljena dr. Fahriju Solaku i dr. Sibel Akovi

Povodom Dana Grada Živinice dodijeena su i dva posebna priznanja – titula Počasnog građanina Grada Živinice koja je dodijeljena dr. Fahriju Solaku i dr. Sibel Akovi.

Dr. Sibel Akova, profesorica je na Univerzitetu u Yalovi, Republika Turska. Profesorica Akova angažovana je i aktivno doprinosi jačanju saradnje između Bosne i Hercegovine i Republike Turske. Dr. Fahri Solak je generalni sekretar Unije općina turskog svijeta (TDBB) i predsjednik Privredne komore Istanbula.

– Dr. Solak je dugogodišnji prijatelj naše zemlje i čovjek koji kroz svoj akademski, stručni i ljudski angažman uveliko doprinosi jačanju odnosa između Bosne i Hercegovine i Turske. Njegovo razumijevanje značaja lokalnih zajednica, među kojima su i Živinice, te spremnost da podrži projekte od općeg interesa, čine ga osobom koja zaslužuje naše najviše priznanje. S druge strane, prof. dr. Sibel Akova svojim naučnim radom, ali i velikim srcem koje veže za BiH, svesrdno promoviše vrijednosti saradnje, obrazovanja i interkulturalnog dijaloga. Njena posvećenost projektima koji povezuju univerzitete i otvaraju prilike za mlade iz Živinica i regije, nešto je što ostavlja dubok trag. Dodjeljujući ova priznanja, ne nagrađujemo samo pojedince – već slavimo i vrijednosti koje oni predstavljaju: znanje, prijateljstvo, međunarodnu saradnju i vjeru u budućnost – naveo je gradonačelnik Živinica Began Muhić povodom dodjele priznanja dr. Solaku i dr. Akovi.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Predstavljene poslovne ideje mladih sa područja TK u okviru Impakt in …

Omladinske selekcije KK Bosna ubjedljive u 10. kolu Lige mladih

Rast plaća i poboljšanje materijalnih prava za uposlenike uobrazovan …

Kalesija ulaže u mlade: Strateški koraci ka uspjehu

BKC Kalesija: Književno veče s Namikom Halilovićem


CLOSE
CLOSE