22.0110:17
Kalesija

Sutra obilježavanje godišnjice stradanja Bošnjaka Vlasenice na mezarju Rakita

Na Šehidskom mezarju Rakita u Vlasenici sutra će biti obilježena godišnjica stradanja Bošnjaka tog mjesta tokom rata u Bosni i Hercegovini. Program obilježavanja počet će u 12.00 sati.

U proljeće i ljeto 1992. godine u Vlasenici je ubijeno oko 2.500 Bošnjaka. Za ratne zločine počinjene nad civilima ovog kraja, pravomoćno su osuđeni Dragan Nikolić, Predrag Bastah i Goran Višković, dok se pred Sudom BiH trenutno vodi više postupaka protiv osoba optuženih za zločine u Vlasenici, među kojima je i aktuelni načelnik Opštine Vlasenica Miroslav Kraljević. 

Porodice žrtava i ove godine suočene su s bolnom činjenicom da ne mogu ukopati posmrtne ostatke svojih najmilijih, jer veliki broj žrtava još uvijek nije pronađen niti identificiran.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Evropska sedmica borbe protiv raka grlića maternice: Redovne kontrole …

EHF Euro: Danas počinje druga faza

Putevi u BiH: Vidljivost smanjena zbog magle

Servisne informacije iz Živinica (22.1.2026.)

Završena šesta sezona zimske malonogometne mektebske lige

CLOSE
CLOSE