22.0617:15
Kalesija

Šteta objavio snimak novog sarajevskog tramvaja i najavio da će biti isporučen na vrijeme

Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo objavio je na Facebook profilu snimak proizvodnje novih tramvaja koji će stići u Sarajevo.

Šteta je uz objavu napisao “Izgleda da će biti u roku. Novi sarajevski tramvaj”.

Informacija o nabavci novih tramvaja objavljena je u septembru 2021. godine, a radi se o 15 tramvaja proizvođača Stadler. Kapacitet je 180 putnika, a od toga je 79 sjedećih mjesta. Vrijednost nabavke je 34 miliona eura.

Prvi tramvaji prema ugovoru trebaju biti isporučeni dvije godine od potpisivanja ugovora, dakle u septembru ove godine, a isporuka svih 15 tramvaja do ljeta 2024. godine.

Imat će klima uređaj, video nadzor, elektronski sitem naplate, štedit će električnu energiju, imat će smanjen nivo buke…

klix.ba

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kalesija domaćin tuning spektakla: Više od 440 prijavljenih vozila

Počela višednevna edukacija izborne administracije

Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu: Građani će mo …

Prva posjeta djeteta stomatologu: Kada i zašto?

U Jajićima berba lipe u punom jeku

CLOSE
CLOSE