16.0710:39
Kalesija

Stanje na putevima

Zbog snijega, otežano se saobraća na putevima centralne, zapadne i istočne Bosne. Posebno izdvajamo dionice u višim planinskim predjelima (Komar, Nišići, Karaula, Rogoj, Romanija, Makljen, Koričina, Mlinište i Kupres) gdje ima ugaženog snijega na kolovozu. Dodatne poteškoće stvara jak vjetar koji mjestimično formira sniježne nanose. Ekipe putnih službi intervenišu na svim dionicama gdje je to neophodno, a mi apelujemo na vozače da vožnju prilagode uslovima na putu i podsjećamo da je posjedovanje zimske opreme obavezno za sve kategorije vozila.


Na magistralnom putu Zenica-Nemila, kroz tunel Vranduk, tokom dana saobraća se dvosmjerno od 05 do 21 sat. U vremenu od 21 sat do 00:30 sati vozila se propuštaju naizmjenično, dok je u vremenu od 00:30 do 05 sati saobraćaj kroz tunel obustavljen. Za vrijeme obustave vozila do 7,5 tona ukupne mase koriste obilaznicu kroz naselje Tetovo, a vozila iznad 7,5 tona preusmjeravaju se na alternativne pravce Doboj-Šićki Brod- Sarajevo  i  Žepče-Zavidovići-Olovo-Sarajevo.

Na graničnim prelazima zadržavanja za sada nisu duža od 30 minuta.

Iz sigurnosnih razloga obustavljen je saobraćaj za teretna vozila i autobuse na saobraćajnicama prema i od mosta graničnog prelaza Brčko-Gunja.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Konjuh protiv Rumuna u 1. kolu EHF Evropskog kupa

Festival sevdalinke “Drino vodo” u Zvorniku

OIK Kalesija: Javni oglas za izbor kandidata za popunu rezervne liste …

Akcija UIO BiH u Tuzli: Oduzeta roba vrijedna oko 1,39 miliona KM

Zajedno kroz život, zajedno i na Ahiret: Supružnici Angel i Hata pre …

CLOSE
CLOSE