23.0512:43
Kalesija

Stanje na putevima

Zbog izlijevanja vode na kolovoz na magistralnom putu M-4 Jelah-Teslić u mjestu Kalošević, saobraća se usporeno, jednom trakom. 

Zbog odrona na regionalnom putu R-474 Jelah–Prnjavor  u mjestu Piljužići na snazi je obustava saobraćaja.

Kolovoz je mjestimično vlažan, a vidljivost zbog magle smanjena u višim predjelima, kao i u kotlinama i uz riječne tokove. Na svim dionicama savjetujemo opreznu vožnju, prilagođenu uslovima na putu.

Tokom dana u tunelu Vranduk II na magistralnom putu M-17 Zenica-Nemila saobraća se jednom trakom naizmjenično, a zbog povremeno pojačanog prometa vozila moguće je formiranje dužih kolona u oba smjera. U noćnim satima u intervalima od 00:30 do 01:30 sati, od 02 do 03:30 sati i od 04 do 05:30 sati, dolazi do obustave saobraćaja. Na obilaznici kroz naselje Tetovo (R-445 Nemila-Tetovo-Zenica) zabranjen je saobraćaj za teretna vozila čija ukupna masa prelazi 7,5 tona.

Radovi na sanaciji rasvjete izvode se u noćnim satima u tunelu Jelašje na dionici magistralnog puta M-17 Konjic-Jablanica. Za vrijeme izvođenja radova, kroz tunel se saobraća jednom trakom uz postavljenu svjetlosnu signalizaciju.

Pojačana je frekvencija vozila na izlazu iz BiH na graničnim prelazima Izačić, Hum, Deleuša i Doljani. Na ostalim graničnim prelazima trenutna zadržavanja nisu duža od 30 minuta. 

Iz sigurnosnih razloga obustavljen je saobraćaj za teretna vozila i autobuse na saobraćajnicama prema i od mosta graničnog prelaza Brčko-Gunja.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Obilježen 23. maj – Dan oslobođenja i Dan općine Kalesija

Dom zdravlja Kalesija od danas nosi ime dr. Esada Alibašića

Na današnji dan oslobođena Kalesija

Putevi u BiH: Saobraća se po suhom kolovozu

Godine slobode i ponosa: Sretan 23.maj – Dan oslobođenja i Dan …

CLOSE
CLOSE