21.0111:00
Kalesija

Stanje na putevima

Prema prikupljenim podacima, na putevima u BIH saobraća se po mokrom i mjestimično klizavom kolovozu, dok na dionicama u višim planinskim predjelima upozoravamo na ugaženi snijeg ili led na kolovozu. Izdvajamo putne pravce: Bosanski Petrovac-Drvar (Oštrelj), Ključ-Bosanski Petrovac (Lanište), Kupres-Livno, Šipovo-Kupres, Livno-Glamoč-Mlinište, Posušje-Jablanica, Trnovo-Foča (Rogoj), Foča-Gacko (Čemerno), Vlasenica-Han Pijesak (Han Pogled), Sarajevo-Rogatica (Romanija), Turbe-Karanovac i Čađavica-Banja Luka.

Vozače savjetujemo da voze maksimalno oprezno, da vožnju prilagode trenutnom stanju na putu i da obavezno posjeduju zimsku opremu.Saobraćaj je zbog radova obustavljen u tunelu Jasen (Prozor-Jablanica). Putnička i manja teretna vozila saobraćaju obilaznicom oko tunela, dok se teretna vozila preko 7,5 tona (sa izuzetkom autobusa) usmjeravaju na alternativne pravce: Mostar-Široki Brijeg-Posušje-Tomislavgrad-Kupres-Bugojno i Mostar-Sarajevo-Busovača-Novi Travnik-Bugojno.Radovi na izgradnji kružne raskrsnice izvode se na magistralnom putu Klašnice-Laktaši zbog čega se saobraćaj putničkih vozila i autobusa preusmjerava obilaznicom kroz Laktaše, dok se teretni saobraćaj preusmjerava na auto put.  

Usporeno, zbog radova, saobraća se i na putnim pravcima: Vitez-Travnik, Stupari-Živinice, Živinice-Banovići, Drvar-Bosansko Grahovo, Rogatica-Ustiprača, Gromiljak-Blažuj  i Šuica-Tomislavgrad.Na graničnim prelazima zadržavanja su kratkotrajna.15. januar se obilježava kao Dan vozača i automehaničara-ČESTITAMO!

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Halid Hadžić koordinator lokalnog tima ASuBiH Kalesija

Savjetovanje za glavne imame i direktore ustanova s područje Muftijst …

Obilježena 34. godišnjica ubistva Muhameda Mešanovića – prve civ …

Održana radionica “Briga o sebi”

Nurkić ostvario drugi triple-double u NBA karijeri

CLOSE
CLOSE