18.0409:54
Kalesija

Srbi vrijeđali povratnike Bošnjake u Vlasenici

vlasenica grbU nedjelju 20. aprila 2014. godine, oko 16 sati, grupa mladića srpske nacionalnosti, u naselju Toplik, općina Vlasenica, verbalno je vrijeđala i provocirala mještane povratnike ovog naselja. Izgrednici su uzvikivali provokacije: “Nož, žica, Srebrenica”, “Srbija ubija”, “Četnici, četnici”.

Uz te, uzvikivali su i glasne psovke mještanima. Slučaj je prijavljen policiji, koja je došla na mjesto događaja.
Kada su vidjeli da se policijski automobil približava mjestu događaja, izgrednici su se udaljili prema susjednom naselju, u kojem žive Srbi.

Ovaj incident je uznemirio Bošnjake povratnike, jer je mnoge od njih asocirao na teška ratna stradanja koja su pretrpjeli, a naročito što se desio dan nakon još jedne kolektivne dženaze na šehidskom mezarju u Rakiti (općina Vlasnica) piše bportal.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

13 takmičara iz Kalesije na velikom karate spektaklu „BH OPEN 2026 …

Na današnji dan poginuo heroj Safet Hadžić

Nakon baziranja drugog aviona Wizz Aira, april već rekordan

Putevi u BiH: Na graničnim prelazima zadržavanja za putnička vozila …

Servisne informacije iz Kalesije (18.4.2026.)

CLOSE
CLOSE