20.1203:40
Kalesija

Spreča izlila pod Visom, blokiran put prema Jajićima

jajici2Obilne kišne padavine ali i snijeg donijeli su probleme kako građanima tako i uposlenicima Civilne zaštite Kalesija. Kako je za Kalesija online potvrđeno ekipe su od jutros na terenu, te se prave zapisnici o trenutnom stanju.

Za sada prema našim saznanjima nema ugroženih stambenih jedinica niti privrednih subjekata. Trenutno se prati vodotok rijeke Spreče koja se već izlila ispod Visa i ne prijeti prekidu putne komuniakcije prema Gojčinu.

Kada su u pitanju putevi,oni su u većini slučajeva prohodni, no probleme pravi polomljeno drveće koje od težine snijega “puca” i time uzrokuje probleme vozačima. Trenutno je otežano saobraćanje u Jajićima, ali ekipe su već upućene kako bi sve sanirale. Vozačima se savjetuje da voze oprezno i da na put ne kreću bez odgovarajuće opreme.

jajici1

jajici3

 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

PU Živinice: U pretresu pronađena opojna droga, jednom licu oduzeta …

Liga mladih KSTK: Omladinske selekcije Bosne gostuju u Živinicama

Devetnaesta Večer Kur’ana u Džamiji “Kralj Abdullah” 

Posjetom bh. rekordera Bakira Musića OŠ Vukovije uspješno okončan …

Poništen javni oglas za prijem namještenika u radni odnos u Općinsk …

CLOSE
CLOSE