28.1203:33
Kalesija

Snijeg stvara probleme na putu Tuzla – Sarajevo, u Kladnju popriječeni kamioni

Snježne padavine koje su intenzivirane ovoga jutra počele su stvarati probleme na magistralnom putu Tuzla – Sarajevo. Usporeno odvijanje saobraćaja je na području Kladnja zbog popriječenih kamiona.

Kako je potvrđeno iz BIHAMK-a, zbog snijega na kolovozu i zaostalih teretnih vozila usporeno i otežano, uz česte zastoje, saobraća se na magistralnom putu Olovo – Kladanj – Tuzla na području Karaule.

Iz Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Tuzlanskog kantona za Klix.ba su također potvrdili ovu informaciju, navodeći da je na mjesto događaja upućena zimska služba, a već je prisutna i policijska patrola koja regulira saobraćanje vozila.

“Usporeno zbog sniježne vijavice saobraća se i preko prevoja Rogoj na putu Sarajevo – Foča. Snijega na kolovozu mjestimično ima na putevima Glamoč – Mlinište i Turbe – Banja Luka, kao i na širem području Romanije i Han Pijeska, te na putu prema Jahorini”, naveli su iz BIHAMK-a-

Zbog trenutnih uslova na cesti, vozačima se preporučuje opreznija vožnja, uz obavezno držanje odstojanja između vozila. Također, obavezno je posjedovanje zimske opreme.

klix.ba

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Završena 13. redovna sjednica OV Kalesija

Rukovodiocima PK “Dubrave” ponovo izrečena zatvorska kazn …

Usvojena Odluka o izvršenju budžeta za 2026. godinu

Obilježena mubarek noć Lejletul-regaib

U Raincima postavljen bilbord podrške komandantu Dževadu Avdičević …

CLOSE
CLOSE