02.0520:18
Kalesija

Snijeg obustavio saobraćaj na više putnih pravaca u BiH

Zbog nepovoljne vremenske situacije, obustavljen je saobraćaj na dionici regionalnog puta R-419 Posušje-Blidinje.

Zbog snijega i sniježnih nanosa, obustavljen je saobraćaj za teretna vozila preko 7,5 tona na putnim pravcima: Sarajevo-Rogatica (preko prevoja Romanija), Glamoč-Mlinište i Drvar-Bosanski Petrovac.

snijeg1

Na putnim pravcima Koprivnica-Kupres-Livno i Trnovo-Dobro Polje (prevoj Rogoj) obavezna je upotreba lanaca za teretna vozila sa prikolicom i šlepere.

I na ostalim dionicama u Bosni upozoravamo na zasnježen i mjestimično zaleđen kolovoz. U Hercegovini se vozi po mokrom i mjestimično klizavom kolovozu, uz povremeno jake udare vjetra.

Zbog jakog vjetra koji stvara snježne nanose skrećemo pažnju na putne pravce Ripač-Bosanski Petrovac-Lanište, Bosanski Petrovac-Drvar, kao i na puteve na područkju Kupresa, Livna, Tomislavgrada, Bosanskog Grahova, Posušja i Glamoča. Ekipe putne operative nalaze se na terenu i intervenišu na svim dionicama gdje je to neophodno.

Apelujemo na vozače da voze maksimalno oprezno i da na put ne kreću bez zimske opreme, koja je zakonski obavezna na svim putevima.

Zbog lošeg stanja kolovoza i čestih saobraćajnih nezgoda, ne preporučuje se kretanje dionicom magistralnog puta M-14 Srbljani-Bosanska Krupa. Vozači mogu koristiti alternativni pravac R-402 Cazin-Stijena-Ljusina.

Zbog loših vremenskih uslova u Hrvatskoj, zabranjen je saobraćaj za teretna vozila sa prikolicom i šlepere na graničnom prelazu Izačić. Radovi na području Hrvatske i dalje su aktuelni na graničnim prelazima Bosanski Brod-Slavonski Brod i Orašje-Županja, tako da se na ovim prelazima tokom dana saobraća usporeno. Na ostalim graničnim prelazima zadržavanja su kratkotrajna.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Besplatni pregledi na karcinom kože u 30 gradova BiH

Škola u Čitluku učenicima zabranila mobitele, šminkanje, bojanje k …

Obilježena godišnjica ubistva Nefise Osmančević, prve civilne žrt …

Na današnji dan počela otvorena oružana agresija na Kalesiju

“IKRE – 30 godina s knjigom”: Predstavljene knjige Omera Mičije …

CLOSE
CLOSE