Kalesija

“Smrt Naseru Oriću” ispisano na bošnjačkoj kući u Srebrenici

Hapšenje ratnog komadanta Armije BIH u Srebrenici Nasera Orića u Švicarskoj 10. juna izazvalo je uznemirenost i ogorčenje među Bošnjacima Srebrenice i Podrinja.

Dodatnu ogorčenost i nesigurnost izazivaju i provokacije. Stanovnici srebreničkog sela Rešagići jutros su na jednoj povratničkoj kući primijetili natpis “Smrt Naseru Oriću”.

Daut Tihić, sgrafiti2tanovnik sela i odbornik u Skupštini opštine Srebrenica, potvrdio je informaciju da su nepoznati počinioci ispisali natpis na kući u selu.

– Jutros smo primijetili natpis ispisan ćirilicom pored kojeg su još i dva znaka sa četiri S. Ko bi to mogao uraditi ne znamo. U kući trenutno niko ne živi, njen vlasnik je ubijen 1992. godine. Normalno je da ovakvi natpisi izazivaju uznemirenost među povratnicima. Mi smo obavijestili i policiju o ovome, prijavili smo i nadamo se da će policija reagovati i riješiti ovaj slučaj – rekao je Tihić piše Istočna Bosna.

grafiti1

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Tuzla ide po svjetski rekord u najmasovnijem ispijanju kafe

Godišnjica smrti Mirze Delibašića, 24 godine kako nas je napustio K …

Inspirativna priča: Bosanac s Islanda pomaže djeci u BiH

“13.000 mladih za 13.000 stabala“: PREC Živinice aktivni uče …

15 godina postojanja i uspješnog rada KUD “Biser” Tojši …

CLOSE
CLOSE

sltr88

slotter88