18.0115:25
Kalesija

Sjećanje na masakr na tuzlanskoj Kapiji: Sutra Dan žalosti u TK

U znak sjećanja na tragediju i stradanja civila 25. maja 1995. godine na tuzlanskoj Kapiji, kao i na sve civilne žrtve rata u Tuzli i Bosni i Hercegovini, Općinsko vijeće Tuzle je 2003. godine donijelo Odluku o komemorativnom obilježavanju 25. maja na području Tuzle.

Vlada Tuzlanskog kantona je 2016. godine donijela Odluku o proglašenju 25. maja, Danom žalosti na području Tuzlanskog kantona. U skladu s tim, svi organi i institucije na području Tuzlanskog kantona 25. maja trebaju istaknuti zastave na pola koplja, odnosno jarbola. Odlukom se obavezuju medijske kuće, kao i organizatori manifestacija na području Tuzlanskog kantona, da prilagode svoje programske sadržaje danu žalosti, a to se odnosi i na vlasnike ugostiteljskih objekata, udruženja i organizacije.

Za sve građanke i građane Tuzle, 25. maj će uvijek biti Dan žalosti, bol koja ne prestaje još od 25. maja 1995. godine.

Građanke i građani Tuzle i Grad Tuzla još od 1995. godine, na dostojanstven način, komemorativnim obilježavanjem 25. maja, njeguju sjećanje na nevine žrtve ratnog zločina na Kapiji i na sve civilne žrtve rata u Tuzli i Bosni i Hercegovini, navedeno je na zvaničnoj stranici Grada Tuzla.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kalesija kao ekonomski tigrić: Konkursi na sve strane – a kukam …

Juniori OK Bosna demonstrirali snagu i izborili plasman na finalni tur …

Konzorcijum Logistika BiH: Ugrožen rad hiljada vozača i stabilnost r …

Upozorenje malih privrednika: Ne uvodite neustavne takse!

Vremenska prognoza

CLOSE
CLOSE